Egeli Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Uluslararası Hukuk ve Tahkim

Egeli Hukuk Bürosu olarak gerçek ve tüzel kişilere uluslararası düzeyde danışmanlık yapmakta, yerli ve yabancı müvekkillerimizi temsil etmekte ve uluslararası ticari uyuşmazlıkların çözümü konularında hizmet vermekteyiz. Yargı kararlarının yabancı ülkelerde icra ve infazının gerçekleştirilmesini sağlayan büromuz ayrıca uluslararası mahkemeler (Avrupa insan Hakları Mahkemesi) nezdinde de müvekkillerini temsil etmektedir.

Bunun yanında, uluslararası ticari ve menkul kıymet yatırım uyuşmazlıklarında Uluslararası Ticaret Odası (ICC), Londra Uluslararası Tahkim Divanı (LCIA) ve Dünya Bankası nezdinde kurulan Uluslararası Yatırım Uyuşmazlıkları Merkezi (ICSID) nezdinde müvekkillerimizi temsil etmekte ve çözüm mekanizmalarına dair hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Uluslararası Hukuk ve Tahkim alanında sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • İthalat ve ihracattan kaynaklanan uluslararası alacakların takibi,
  • Yargı kararlarının yabancı ülkelerde icra ve infazının gerçekleştirilmesi,
  • Şirketlere yatırım teşvikleriyle ilgili danışmanlık hizmeti verilmesi,
  • Serbest bölgelerde karşılaşılan ihtilafların çözümü,
  • Uluslararası finansman yöntemleri,
  • Ulusal ve uluslararası tahkim kuralları uyarınca yürütülen menkul kıymet ve ticari tahkimlere ilişkin danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunulması,

 

 

Haberler


16
MAY

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNDA (TELİF HAKLARI YASASI) YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER MECLİSE SEVK EDİLDİ

Türkiye’de telif hakları yasası olarak bilinen 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu değişiklikleri 7 yılı geçen bir çalışma sonu tamamlanarak görüşülmek üzere TBMM ye sevk edildi. Yasa değişiklik çalışmaları uzun yıllardır devam etmekteydi. Değişiklik metnini hazırlayan kültür ve turizm bakanlığı geçen yıl yani 2017 yılı içinde bu çalışmalara hız vermiştir. Bakanlık bu değişiklikleri yaparken Avrupa Birliği direktiflerini ve son gelişmeleri esas almıştır. Türkiye’de bulunan eser sahipleri ,yayıncılar, yapımcılar ve icracı sanatçılar dan oluşan çalışma grupları ile görüş alışverişinde bulunulmuş ve neredeyse herkesin görüşü alınmıştır. Bakanlık titiz bir çalışma ile dengeleri sağlamaya eser ve hak sahiplerinin haklarını korumaya çalışmış ve yine kullanıcılarında haklarını gözetmeye azami itina göstermiştir.

16
MAY

Av. Abdullah EGELİ 6. Ulusal Yayın Kongresi'nde Görev Aldı

6.Ulusal Yayın Kongresi 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kongreye tüm yayıncı yazar kuruluşları ilgili bakanlık yetkilileri katıldı.