Egeli Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Hakkımızda

egeli

1992 yılında Av. Abdullah EGELİ tarafından ANKARA’ da kurulmuş olan hukuk büromuz, alanında yetişmiş uzman ekibiyle birlikte birçok kuruluşun hukuk danışmanlığını yapmaktadır. Telif hakları takibi, toplu hak takibi, taklit ve korsan ürünlerin takipleri tüm Türkiye genelinde hukuk büromuzca bu meslek birlikleri adına yapılmaktadır.

Birçok yazar ve sanatçının da bireysel olarak hukuk danışmanlığı yapılmakta ve hak takibi yürütülmektedir.

Ayrıca ,Egeli Hukuk Bürosu, yerli ve yabancı şirketlere ve gerçek kişilere alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla,  fikri ve sınai mülkiyet hakları, basın ve medya hukuku, bilişim hukuku, basın ve medya hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, sermaye piyasası işlemleri, rekabet hukuku, kamu ihalesi ve özelleştirmeler, iş ve sosyal güvenlik hukuku, aile hukuku ile uluslararası hukuk ve tahkim konuları gibi geniş bir yelpazede avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Haberler


16
MAY

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNDA (TELİF HAKLARI YASASI) YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER MECLİSE SEVK EDİLDİ

Türkiye’de telif hakları yasası olarak bilinen 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu değişiklikleri 7 yılı geçen bir çalışma sonu tamamlanarak görüşülmek üzere TBMM ye sevk edildi. Yasa değişiklik çalışmaları uzun yıllardır devam etmekteydi. Değişiklik metnini hazırlayan kültür ve turizm bakanlığı geçen yıl yani 2017 yılı içinde bu çalışmalara hız vermiştir. Bakanlık bu değişiklikleri yaparken Avrupa Birliği direktiflerini ve son gelişmeleri esas almıştır. Türkiye’de bulunan eser sahipleri ,yayıncılar, yapımcılar ve icracı sanatçılar dan oluşan çalışma grupları ile görüş alışverişinde bulunulmuş ve neredeyse herkesin görüşü alınmıştır. Bakanlık titiz bir çalışma ile dengeleri sağlamaya eser ve hak sahiplerinin haklarını korumaya çalışmış ve yine kullanıcılarında haklarını gözetmeye azami itina göstermiştir.

16
MAY

Av. Abdullah EGELİ 6. Ulusal Yayın Kongresi'nde Görev Aldı

6.Ulusal Yayın Kongresi 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kongreye tüm yayıncı yazar kuruluşları ilgili bakanlık yetkilileri katıldı.