Egeli Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Eğitim Yayımcılığı Bağlamında Eser Sahibi Ve Yayımcıların Hakları İle Hukuki Ve Cezai Koruma Semineri Yapıldı

Ankara Barosu Fikri Mülkiyet ve Rekabet (FMR) Kurulu, Eğitim Yayımcıları Birliği (EĞİTİM YAYBİR) ve Yayıncılar Meslek Birliği (YAYBİR) tarafından ortaklaşa düzenlenen Eğitim Yayımcılığı Bağlamında Eser Sahibi ve Yayımcıların Hakları ile Hukuki ve Cezai Koruma Semineri, 30 Ocak 2016 Cumartesi günü Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde (ABEM) yapıldı.

Açış konuşmalarını Ankara Barosu FMR Kurulu Başkanı Av. Abdullah Egeli ve EĞİTİM YAYBİR Başkanı Celal Musaoğlu’nun yaptığı seminerin ilk oturumunu, Ankara 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi Hakimi Türkay Alıca yönetti.

 

Haberin devamı: http://www.ankarabarosu.org.tr/Arkasayfa.aspx?S=HaberTop10Img/haber1960

Haberler


16
MAY

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNDA (TELİF HAKLARI YASASI) YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER MECLİSE SEVK EDİLDİ

Türkiye’de telif hakları yasası olarak bilinen 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu değişiklikleri 7 yılı geçen bir çalışma sonu tamamlanarak görüşülmek üzere TBMM ye sevk edildi. Yasa değişiklik çalışmaları uzun yıllardır devam etmekteydi. Değişiklik metnini hazırlayan kültür ve turizm bakanlığı geçen yıl yani 2017 yılı içinde bu çalışmalara hız vermiştir. Bakanlık bu değişiklikleri yaparken Avrupa Birliği direktiflerini ve son gelişmeleri esas almıştır. Türkiye’de bulunan eser sahipleri ,yayıncılar, yapımcılar ve icracı sanatçılar dan oluşan çalışma grupları ile görüş alışverişinde bulunulmuş ve neredeyse herkesin görüşü alınmıştır. Bakanlık titiz bir çalışma ile dengeleri sağlamaya eser ve hak sahiplerinin haklarını korumaya çalışmış ve yine kullanıcılarında haklarını gözetmeye azami itina göstermiştir.

16
MAY

Av. Abdullah EGELİ 6. Ulusal Yayın Kongresi'nde Görev Aldı

6.Ulusal Yayın Kongresi 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kongreye tüm yayıncı yazar kuruluşları ilgili bakanlık yetkilileri katıldı.