Egeli Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Telif Hakları

Egeli Hukuk Bürosu, fikri ve sınai mülkiyet hukuku kapsamında, konusunda uzman hukukçuları ve işin gerektirdiği deneyimle birlikte çok yönlü hizmet vermektedir. Büromuz, mahkemeler ve diğer mercilerde müvekkillerini temsil etmekte, ticari menfaatlerini korumaya yönelik hukuki koruma tedbirleri almakta ve geniş kapsamlı hukuki hizmetler sunmaktadır.

Bu kapsamda, telif hakları, marka, patent, ticari sırlar, tasarım ve haksız rekabet konularına ilişkin danışmanlık, dava, işlem takibi ve lisans başta olmak üzere müvekkillerimizin fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına yönelik her türlü hukuki gereksinimlerine yanıt vermekteyiz.

Egeli Hukuk Bürosu olarak fikri mülkiyet hukuku alanında korsan kitap, korsan fotokopi çoğaltımları, taklit ve izinsiz kullanım hallerine karşı hukuki başvurular ve takipler yapılmakta olup, bu kapsamda Büromuz avukatlarınca Türkiye genelinde korsan ürünlerin tespiti amacıyla yılda 1000’in üzerinde operasyon düzenlenmektedir.

  • Telif Haklarının Takibi ve Korunması

Egeli Hukuk Bürosu, Fikri ve Sınai Haklar alanında lisans, ticari sır, marka/patent/endüstriyel tasarım devir ve benzeri  sözleşmelerin düzenlenmesi, telif hakları ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü Fikri Mülkiyet Haklarının korunmasına yönelik yasal tedbirlerin alınması ve takibi, hukuki danışmanlık ve ihtilafların çözümü aşamasında avukatlık hizmeti vermektedir.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde sürdürülen çalışmalar sonucunda hazırlanan “5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Taslağı” ilgili kurum, kuruluşlar ile gerçek ve tüzel kişilerin görüş ve önerilerine açılmıştır.

5846-SAYILI-FIKIR-VE-SANAT-ESERLERI-KANUNUNDA-DEGISIKLIK-YAPILMASINA-ILISKIN-KANUN-TASARISI

Birçok meslek birliği ile ortak çalışmalara katılarak Kanun Taslağı’na ilişkin düşünce ve önerilerini sunan Hukuk Büromuz, bunun yanı sıra Kanun Taslağı’nı anayasaya uygunluk, kanun yapma tekniği ve diğer hukuki açılardan değerlendirerek görüş ve önerilerini yazılı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da iletmiştir.

“5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Taslağı”na ilişkin görüş ve önerilerimiz aşağıda yer almaktadır:

FSEK Taslağı Görüşlerimiz

 

 

 

 

Arama Terimleri:

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Fikri ve Sınai Hakları Hukuku

Islahçı Hakları

Telif Hakları

Telif Hakları Avukatları

Telif Hakları Avukatları Ankara

Telif Haklarının Takibi

Korsan Ürün Hak Takibi

 

Haberler


16
MAY

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNDA (TELİF HAKLARI YASASI) YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER MECLİSE SEVK EDİLDİ

Türkiye’de telif hakları yasası olarak bilinen 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu değişiklikleri 7 yılı geçen bir çalışma sonu tamamlanarak görüşülmek üzere TBMM ye sevk edildi. Yasa değişiklik çalışmaları uzun yıllardır devam etmekteydi. Değişiklik metnini hazırlayan kültür ve turizm bakanlığı geçen yıl yani 2017 yılı içinde bu çalışmalara hız vermiştir. Bakanlık bu değişiklikleri yaparken Avrupa Birliği direktiflerini ve son gelişmeleri esas almıştır. Türkiye’de bulunan eser sahipleri ,yayıncılar, yapımcılar ve icracı sanatçılar dan oluşan çalışma grupları ile görüş alışverişinde bulunulmuş ve neredeyse herkesin görüşü alınmıştır. Bakanlık titiz bir çalışma ile dengeleri sağlamaya eser ve hak sahiplerinin haklarını korumaya çalışmış ve yine kullanıcılarında haklarını gözetmeye azami itina göstermiştir.

16
MAY

Av. Abdullah EGELİ 6. Ulusal Yayın Kongresi'nde Görev Aldı

6.Ulusal Yayın Kongresi 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kongreye tüm yayıncı yazar kuruluşları ilgili bakanlık yetkilileri katıldı.