Egeli Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Hukuki Danışmanlık ve Hak Takibi

Egeli Hukuk Bürosu, farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok meslek birliği ve kuruluşun hukuk danışmanlığını yapmaktadır. Ayrıca, birçok yazar ve sanatçının da bireysel olarak hukuk danışmanlığını ve avukatlığını yapmakta olup, her türlü hak takibi işlemlerini yürütmektedir.

Egeli Hukuk Bürosu, fikri ve sınai mülkiyet hukuku kapsamında, konusunda uzman hukukçuları ve işin gerektirdiği deneyimle birlikte çok yönlü hizmet vermektedir. Büromuz, mahkemeler ve diğer mercilerde müvekkillerini temsil etmekte, ticari menfaatlerini korumaya yönelik hukuki koruma tedbirleri almakta ve geniş kapsamlı hukuki hizmetler sunmaktadır.

Bu kapsamda, telif hakları, marka, patent, ticari sırlar, tasarım ve haksız rekabet konularına ilişkin danışmanlık, dava, işlem takibi ve lisans başta olmak üzere müvekkillerimizin fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına yönelik her türlü hukuki gereksinimlerine yanıt vermekteyiz.

Haberler


16
MAY

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNDA (TELİF HAKLARI YASASI) YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER MECLİSE SEVK EDİLDİ

Türkiye’de telif hakları yasası olarak bilinen 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu değişiklikleri 7 yılı geçen bir çalışma sonu tamamlanarak görüşülmek üzere TBMM ye sevk edildi. Yasa değişiklik çalışmaları uzun yıllardır devam etmekteydi. Değişiklik metnini hazırlayan kültür ve turizm bakanlığı geçen yıl yani 2017 yılı içinde bu çalışmalara hız vermiştir. Bakanlık bu değişiklikleri yaparken Avrupa Birliği direktiflerini ve son gelişmeleri esas almıştır. Türkiye’de bulunan eser sahipleri ,yayıncılar, yapımcılar ve icracı sanatçılar dan oluşan çalışma grupları ile görüş alışverişinde bulunulmuş ve neredeyse herkesin görüşü alınmıştır. Bakanlık titiz bir çalışma ile dengeleri sağlamaya eser ve hak sahiplerinin haklarını korumaya çalışmış ve yine kullanıcılarında haklarını gözetmeye azami itina göstermiştir.

16
MAY

Av. Abdullah EGELİ 6. Ulusal Yayın Kongresi'nde Görev Aldı

6.Ulusal Yayın Kongresi 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kongreye tüm yayıncı yazar kuruluşları ilgili bakanlık yetkilileri katıldı.